Новогодишна ноќ
Збор

Новогодишна ноќ

Шифра на артикл: 048162
ISBN: 9786086671921
Код на производителот: 48162
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
5,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Едно среќно семејство, по многу години престој во Германија, за Нова година се враќа во Македонија, родната земја на сопругот. Кога ќе влезат во Македонија, им се случува страшна сообраќајна несреќа. Жената е најтешко повредена, се буди од кома дури по шест месеци. Но, со будењето од кома почнува кошмарот за неа, ја бара малата шестгодишна ќерка, но никој не знае ништо за неа. Сопругот и роднините тврдат дека никогаш немала дете, дека од Германија дошле само мажот и жената. Но, жената е сигурна дека девојчето не е плод само на нејзината фантазија. Дали фантазијата на жената, го создало девојчето толку реално или станува збор за нешто друго? Ако девојчето реално постои, зошто сопругот и роднините го негираат тоа? Или семејството не било толку искрено среќно и постоеле проблеми?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Емилија Златкова Анастасова
Издавач Збор
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници205

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB