Синовите на Адам
Восток

Синовите на Адам

Шифра на артикл: 049361
ISBN: 9786084885573
Код на производителот: 49361
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Синовите на Адам е романизирана вистинска животна приказна за страдањето на едно дете, кое паѓа во мрежите на настраните забави како објект за мрачните уживања на елитите. Во големите куќи на елитните населби на Скопје, во темните соби, се носат деца заради забава. Рајот на оние што можат да си дозволат се што ќе посакаат, станува пекол за оние што излегуваат од таму. Синовите на Адам е и роман за хероите кои смело се извлекуваат од мракот и чекорат кон светлината.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Михајло Свидерски
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници123
Димензија13 x 19 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB