Невообичаен Велигден
Збор

Невообичаен Велигден

Шифра на артикл: 052022
Баркод: 9786086682231
Код на производителот: 52022
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Пред Велигден, Емил оди во Џамбо да купи подароци за децата на сестра му Емили, која со семејството треба да си дојде за празникот од Португалија. Во Џамбо се судира со една девојка на која ѝ го истура кафето врз белата кошула... Емил брза кон болницата поради интервјуто за прием на асистент. Една кандидатка која била со најдобри квалификации, не се појавува на интервјуто, но во меѓувреме Емил го повикуваат поради итен случај за операција, што може да ја направи само тој – донесена е девојка со деведесет проcенти изгореници на телото. Девојката нема идентитет поради непрепознатливост од изгорениците, но и поради губење на документите во несреќата. Која е девојката? Во болницата се појавува девојката која Емил ја запозна во Џамбо, но не е таа! Која е девојката од Џамбо, а која е таа која се појавува во болницата? Приказната за близнаците се движи кон својот крај, со уште еден возбудлив дел во кој ќе бидат одговорени неодговорените прашања во претходните два.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Емилија Златкова - Атанасова
Издавач Збор
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници159

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB