Старите кина
Слово

Старите кина

Шифра на артикл: 052940
Баркод: 9786084656791
Код на производителот: 52940
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата зборува за тоа каде имало постојани кина, како работеле, какви биле патувачките, маалските и наменските кина, кои биле филмските љубимcи на нашите луѓе во тие далечни времиња, кои ѕвезди ја посетиле Македонија? Кои биле храбрите сонувачи што се зафатиле да развиваат еднаш дотогаш непозната и, затоа, рискантна дејност. Книгата Старите кина претставува фактографија за тоа дека Македонија, по однос на филмот и неговото прикажување, не била на крајот од светот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Илинденка Петрушева
Издавач Слово
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници280
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB