Глуво време
Издавачки центар ТРИ

Глуво време

Шифра на артикл: 056618
ISBN: 9786082309002
Код на производителот: 56618
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа современа и автентична поезија се воспева и се сака татковината, но таа не е родољубива во традиционалната смисла на зборот. Танчева-Златева мајсторски го пренесува она длабоко и вистинско патриотско чувство без притоа тој збор да звучи патетично и анахроно. Ја пресликува не толку убавата реалност во која живееме, и тоа не само од национален аспект, зашто знае дека патриотизмот не се само идеалите туку и секојдневното однесување на поединецот. Таа го свртува вниманието кон секој од нас и нè тера да се запрашаме каде сме ние во оваа реалност во која живееме, зашто: Ако не ние – кој? Ако не сега – кога? Атина Цветаноска
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Виолета Танчева-Златева
Издавач Издавачки центар ТРИ
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници80

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB