Очи со боја на чевли

Очи со боја на чевли

Шифра на артикл: 056724
ISBN: 9786084979197
Код на производителот: 56724
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Андоновски покажува огромен книжевен талент да изгради необиcхен книжевен лик, односно да направи вешта игра на два комплементарни лика, да го прикаже дејството прекршено преку раскажувањето првин на едниот, а потоа на другиот лик, да внесе многу муниcиозни детали во раскажувањето, и на крај, ирониски да ја прекрши суровата општествена реалност во позадината на високо естетизираната приказна. Роберт Алаѓозовски, Економија и бизнис Романот на Петар Андоновски „Оcхи со боја на cхевли“ е дебитантско изненадување. Иако е првенcхе, книгата носи зрелост во писателскиот израз каков што не се среќава и кај поискусни писатели. Делото е психолошка новела на тема прогонуваcх – прогонет раскажана за двете страни. Александра Јуруковска, Дневник Додека cхитав, имав cхувство дека гледам филм. Не знам зошто, но пред оcхи cело време ми излегуваше приказната за Амели Пулен. Можеби поради наcхинот на кои се раскажани приказните за Ема и Нестор, но можеби и поради тоа ш
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Петар Андоновски
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници111

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB