Добрите девојки се враќаат дома пред полноќ
Бата Прес

Добрите девојки се враќаат дома пред полноќ

Шифра на артикл: 057353
ISBN: 9786082532219
Код на производителот: 57353
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Добрите девојки се враќаат дома пред полноќ“ е новела за обидот на младата хероина да се соочи со минатото и траумите од детството, да ја открие слободата и да ги досегне можностите за еден поинаков и поубав живот. Анисија е млада девојка од мал град, полн со предрасуди. По смртта на нејзиниот татко одлучува да започне со психо- терапија, но на една од сеансите со психологот се отвора ново поглавје од минатото на Анисија – врсничкото насилство што го преживувала додека била тинејџерка. Целата приказна е испреплетена од мрачното минато на младата девојка и нејзините обиди да си создаде светла иднина и најдоброто од себе да го извлече на површина. Психотерапијата ѝ помага на Анисија да направи чекори за кои инаку не би имала храброст. Врсничкото насилство остава длабока траума врз неа, па таа се колеба при носење на одлуки, постојано се сомнева во себе, не е сигурна, ниту може да им верува на другите...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Лина Димоска
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници118

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB