Тишина
Издавачки центар ТРИ

Тишина

Шифра на артикл: 058286
Баркод: 9786085021048
Код на производителот: 58286
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Колку зборови се сместени во молкот, а колку чувства содржи тишината? Животот со својата непредвидливост во еден ден им ги менува животите на Севда и Бојан. Спокојството на нивниот заеднички живот прекуноќ станува тегоба, ѕидовите на топлиот дом стануваат сè постудени, а љубовта тоне во неподнослива тишина обремената со траума и тага која постепено води до отуѓување. Наскоро секојдневјето им се претвора во празно изминување на деновите. Како да се продолжи понатаму кога сè изгледа безнадежно? Тој излезот го наоѓа во работата. Таа заминува за Париз – патување кое претставува едно интимно преиспитување на сопствените одлуки и обид да ги најде одговорите на прашањата што деноноќно ја демнат. Приказна за препреките што ни ги поставува животот тестирајќи ја издржливоста на срцето, за мајчинството и татковството, за комплексните меѓучовечки односи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Јелена Никодиноска Чапоска
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници152

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB