Страв од варвари
КСЦ Полица

Страв од варвари

Шифра на артикл: 061468
ISBN: 9786084979180
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Фасцинантен е начинот на кој книгата се чита како алегорија од некоја далечна епоха и како современ роман што зборува за нашите, за жал, претешки времиња. Глен Џејмс Браун, Велс артс ривју ...ова е пофалба за смирувачката и хранливата моќ на зборовите, единственото сидро за кое човек може да се држи за да не се удави во очајното море на осаменоста. Но, во исто време, ова е и осуда за страшната моќ што самиот збор може да ја преземе кога е погрешно сфатен, како онаа на „варварите“, затоа што тие „брборат“ нејасни звуци, па се доживуваат како опасност. Марко Остони, Кориере дела сера ...романот „Страв од варвари“ е вистинско освежување на регионалната книжевна сцена. Мирела Грачанац, Побуњене читатељке Во романот на Петар Андоновски најдобра е таа згусната атмосфера на нетрпеливост, потиснати тензии и безизлезни ситуации во кои, како во лудачка кошула на нормалноста, ликовите се прпелкаат во преземените улоги и наследените позиции. Саша Чириќ, Новости
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Петар Андоновски
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници111

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB