Страшни приказни
Арс Ламина

Страшни приказни

Шифра на артикл: 210379
ISBN: 9786082679099
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Потпрен на едно од типичните начела на готските романи - ќудниот, мистичен амбиент, романот „Страшни приказни“ комбинирајќи ги хоророт и романсата не води низ испреплетените животи на неколкуте добро изградени ликови, заробени во една зима, 1965 година, некаде на швајцарските Алпи. Завеани и отсечени од светот, тие си ги раскажуваат најстрашните нешта што им се случиле во животот, создавајќи цел еден паралелен, напнат и возбудлив свет во кој самите првин се само раскажувачи или слушатели, а потоа и учесници. Приказната е богата, слоевита и „готска“, преполна со морничави сцени, мрачни заплети и таинствени случувања. Раскажувачки е водена мошне внимателно и вешто. Готскиот роман, готската фикција, готскиот хорор воопшто е редок во современата македонска книжевност и во тој контекст овој роман дава значаен придонес во развојот на домашната жанровска литература.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Сузана Камберова
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници245

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB