Коски, пепел, чад
Антолог

Коски, пепел, чад

Шифра на артикл: 063935
ISBN: 9786082437064
Автор: Мери Арсова
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вториот роман на авторката Мери Арсова ни претставува извршител на серија убиства на жени во 2022 година. Мало гратче во Рајнската област во Германија, што од сите страни е обиколено со густа шума, е местото каде што полицијата ги пронаоѓа останките на убиените жртви. Приказна раскажана од гледна точка на повеќе ликови, од една страна оние кои се дел од полициската истрага, а од друга, оние надвор од истрагата. И еден дневник. На крајот, сите ликови се поврзуваат и се преклопуваат, откривајќи тајни скриени половина век, кои ги погодуваат, иако на различен начин, речиси секој од нив. „Коски, пепел, чад“ е своевидна книжевна студија на меѓучовечките односи во мала заедница, односите во семејството, односите во полицијата додека води истрага полна со неуспеси, како и на немилите настани што влијаат врз психичката состојба на луѓето. На страниците на овој роман ќе го запознаеме најспецифичниот вид сериски убиец чие откривање е многу тешко, а помеѓу профилерите и психолозите сè уште се дебатира околу главниот мотив кој ги движи дејствата на овие сериски извршители.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Мери Арсова
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници352
Димензија13 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB