Кобајаши Мару
Антолог

Кобајаши Мару

Шифра на артикл: 063939
ISBN: 9786082436975
Автор: Анде Јанков
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
#4 инспектор Виктор Николов Вистината не е доволна самa по себе, таа е целосна само кога е споделена. Четири години по теророт на „Одмаздникот“ низ скопските улици, животот на инспекторот Виктор Николов е пред своевиден крстопат. Фината семејна идила со сопругата и ќерката е нарушена од финансиски проблеми со кои се соочува семејството по завршувањето на корона-пандемијата. При крајот на зимата 2024 година, скопскиот Оддел за крвни и сексуални деликти од гостиварската полиција презема случај на убиство на познат сексуален престапник и повремен уживател на наркотични средства. Наркоманот е пронајден застрелан во неговата соба во хотел на Мавровско Езеро. Единствената трага за полицијата е пронајдената чаура на местото на убиството. На првиот ден од месец март, текот на истрагата и личните премрежиња на полицискиот инспектор доаѓаат во непосреден меѓусебен судир, резултирајќи во една опасна и тензична вечер, проследена со смртоносни последици.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Анде Јанков
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници335
Димензија13 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB