Куќа од хартија
ПНВ Публикации

Куќа од хартија

Шифра на артикл: 049404
ISBN: 9786082650906
Код на производителот: 49404
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во пресметките меѓу поетот и поезијата, хартијата е бојното поле, а зборот е главното оружје. Зборот е оној што трпи сѐ, што раскажува за судбината на ветрот и ја опишува неговата сила со која удира по брегот, но и оној што го опишува неговото скротување. Зборот е сведок на судбината за судбината на цвеќињата, истите оние што ги плетеме во венецот на нашите коси, но и тие завршуваат на нашите гробни споменици над главите кога го напуштаме овој свет. А потем, зборот ја знае и ја трпи секој болка како да е негова, нашите најочајни мисли и најскриени насмевки. Тој знае сѐ, само сопствената судбина не, тој е камшик и мевлем за нашиот грб и нашата душа
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Гордана Каракашевска
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници83
Во моментов нема коментари

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Јосип Коцев
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Katica Qulavkova
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.14 MB