Стоби : антички град
Магор

Стоби : антички град

Шифра на артикл: 003038
ISBN: 9789989144097
Код на производителот: 3038
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Монографијата Стоби, антички град е популарно напишана публикација, која претставува круна на истражувањата на овој значаен локалитет. Публикацијата, чиј автор е еминентниот научник, историчар на уметноста и археолог проф. д-р Иван Микулчиќ, е подготвена темелно, билингвална (на македонски и на англиски јазик), содржи околу 200 илустрации, од кои многу се во колор. Ова е еден сеопфатен преглед на градбите што се ископани и на позначајните движни наоди во овој значаен антички локалитет, првпат претставен во оваа книга.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Монографии
Автор Иван Микулчиќ
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2003
Број на страници205

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
800 МКД
12,94 EUR
Sačuvano u omiljne
1.575 МКД
25,49 EUR
Sačuvano u omiljne
1.500 МКД
24,27 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.92 MB