Може оној што верува дека може

Може оној што верува дека може

Шифра на артикл: 094225
ISBN: 9786082014524
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кој може да го победи силниот човек кој верува во себеси? Бидете сигурни дека вашиот успех никогаш не може да биде поголем од вашата самоувереност. Променете го погледот кон светот. Она што го гледате, она во што верувате, она за што непрекинато се борите да го постигнете – тоа е она кон што ќе се приближувате. Не постои мудрост со која еден човек може да направи нешто, ако самиот тој мисли дека не може да го направи. Препреките се тргаат од патот на решителната личност која верува во себеси. Најбожественото наследство на човекот е способноста да сонува. Сонувачите отсекогаш биле оние кои го постигнувале навидум невозможното. Уште повеличествено е да се сонува кога ја имате борбеноста и упорноста кон целта, како и одлучноста соништата да се усогласат со реалноста. Запомнете – среќата е ехо на она што го правиме и мислиме.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Орисон Свет Марден
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници231
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB