Тактики и искуства во битките во добата на Наполеон
Арс Ламина

Тактики и искуства во битките во добата на Наполеон

Шифра на артикл: 002482
Баркод: 9786082474076
Код на производителот: 2482
Автор: Рори Мјур
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Црпејќи од мемоари, дневници и писма од тоа време, оваа моќна книга истражува како им било на војниците во битките што ги водел Наполеон. Се занимава со улогите на артилеријата, пешадијата и коњицатач со маките и страдањата на ранетитеч со тоа како се доаѓало до победитеч со механиката на нападите на пешадијата, на артилеријата и на колјицатач и со уште многу повеќе од тоа. Рори Мјур е надворешен соработник на универзитетот на Аделаида. Тој е автор ина Британија и поразот на Наполеон, 1807-1815, која е, исто така, издадена од ,,Јејл Јуниверзити прес’’, и ја доби Првата награда што ја доделува Меѓународното друштво на почитувачи на ликот и делото на Наполеон во 1997 година.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Рори Мјур
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници344

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB