Македонистика и славистика
Бата Прес

Македонистика и славистика

Шифра на артикл: 009065
Баркод: 9786082530994
Код на производителот: 9065
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата содржи 39 труда од областа на македонистиката и славистиката кои се групирани во 4 cелини: македонистика, македонистиката во странство, македонскиот јазик во споредба со другите словенски јазиcи и славистика. Најголемиот дел од трудовите се објавени порано во реномирани домашни и странски списанија или во зборниcи од науcхни конференcии, симпозиуми и конгреси одржувани во нашата земја или во странство (Русија, Полска, чешка, Германија, Австрија, САД, Хрватска, Словенија, Србија, Бугарија, Црна Гора, Украина, Јужна Кореја и др.).
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лингвистика
Автор Македонистика и славистика
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници231

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Svetlana Simonovska
Цена 890 МКД
14,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Noam Chomsky
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.23 MB