За мерилото на вкусот
Слово

За мерилото на вкусот

Шифра на артикл: 047605
ISBN: 9786084656739
Код на производителот: 47605
Автор: Дејвид Хјум
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Земајќи предвид поголем број мислења на одделни филозофи, вклучително и на историите на естетиката на англиското јазично под­рачје, професорот Џепароски во предговорот истакнува дека „се покажува особеното место на Дејвид Хјум во рамките на естетиката и на историјата на естетиката. Затоа и може со сигурност да се утврди“, додава Џепароски, „дека шкотскиот филозоф, историчар, еко­но­мист и теоретичар на религијата Дејвид Хјум (1711-1776) е, несомнено, најзначајниот претставник на бри­тан­скиот емпиризам и водечка личност на шкотското и британското просветителство“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија
Автор Дејвид Хјум
Издавач Слово
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : W. K. C. Guthrie
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Thomas More
349 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Friedrich Nietzsche
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB