Пат покрај патот
ПНВ Публикации

Пат покрај патот

Шифра на артикл: 048325
ISBN: 9786082650760
Код на производителот: 48325
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа книга се прави синтеза помеѓу два жанра: патописот, во кој се забележани впечатоци од остварени патувања и есејот како жанр кој овозможува и своевиден поглед на виденото, доживеаното, но и оставени цивилизациски траги во времето. Другите есеи се на култоролошки теми кои предизвикале интерес кај авторот во последните петнаесетина години. Во последнитот дел се претставени две подолги инервјуа именувани како интервјуа-есеи во кои се образложени поетичките погледи на Ѓорѓо врз сопственото поетско творештво.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Педагогија
Автор Славе Ѓорѓо Димоски
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.1 MB