Музичко образование: вежбанка за петто одделение
Арс Ламина

Музичко образование: вежбанка за петто одделение

Шифра на артикл: 093977
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по предметот МУЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ за четврто одделение во основното деветгодишно образование е создадена според новата програма за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Вежбанката има цел да му помогне на наставникот за поефикасна реализација на наставните содржини по музичко образование, на ученикот, низ игровни активности, полесно да ги постигне очекуваните резултати поставени во програмата, а на родителите да го следат напредокот на своето дете.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Петто одделение
Автор Славјанка Димова
Издавач Арс Ламина
Училишна година Петто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници44

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.65 MB