Светски поредок
КСЦ Полица

Светски поредок

Шифра на артикл: 003845
ISBN: 9786084780441
Код на производителот: 3845
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нашата доба е настојчива, повремена, дури и очајна, во обидот да го спроведе концептот на светски поредок. Хаосот почнува да се заканува како никогаш претходно со ширење на орујето за масовно уништување, со распаЌање на дравите, уништување на животната средина, вршењето геноцидни дела, а новите технологии се закануваат да го исфрлат конфликтот надвор од човечка контрола и разбирање. Новите методи на комуникација и на пристап до информациите ги соединија регионите како никогаш досега и ги проширија глобално димензиите на случувањата – но на начин на кој го инхибираат размислувањето, барајќи од лидерите да реагираат на моменталните случувања изразувајќи се во форма на слогани. Дали се соочуваме со период во кој иднината ќе ја одредуваат сили надвор од какви било ограничувања на некој поредок?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Хенри Кисинџер
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници484

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Петар Гошев
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Carl E. Schorske
1.299 МКД
Sačuvano u omiljne
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Scott Galloway
1.099 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB