Влијанието на политичкиот дијалог врз политичката култура студија на македонскио

Влијанието на политичкиот дијалог врз политичката култура студија на македонскио

Шифра на артикл: 057508
ISBN: 9786082436555
Код на производителот: 57508
Автор: D-r Marija Andreeva
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Влијанието на политичкиот дијалог врз политичката култура: Студија на македонскиот случај“ ги анализира клучните теоретски дефиниции, концепти и облици на политичкиот дијалог и политичката култура. Дополнително, оваа книга дава осврт на клучните периоди на развој на политичката култура и политичкиот дијалог во македонското општество со цел да ја покаже нивната меѓусебна поврзаност и влијание како едни од најважните концепти кои се клучни за развојот на државата и концепти кои во досегашниот тек поминаа низ повеќе турбулентни периоди. Целта на оваа книга е да даде еден хронолошки преглед на клучните точки и предизвици кои се појавуваа низ текот на годините и да понуди можни проекции за иднината и заклучоци што би можеле да придонесат кон подобрување на општата состојба во поглед на политичката култура и дијалог.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор D-r Marija Andreeva
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara F. Walter
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Heather Cox Richardson
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Петар Гошев
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB