Добро е да се знае!

Добро е да се знае!

Шифра на артикл: 094257
ISBN: 9786082015026
Достапно веднаш
0 МКД
590 МКД
590 МКД
9,55 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга е збир на текстови и записи од полето на историјата и празниците (празниците во значаен дел се поврзани со историјата) кои беа објавени на социјалните мрежи од 2017 година, па до април 2023 година Идејата на издавачот за преточување на овие текстови во книга ја прифатив, иако кога ги пишував текстовите не ми беше во план дека еден ден тие ќе прераснат во книга. За најголем дел од тие текстови јавноста веќе покажа голем интерес кога беа објавени и, секако, се надевам дека на многумина, особено на помладите, ќе им помогнат да се запознаат и да знаат за повеќе значајни моменти од историјата Не случајно во насловот на книгата стои дека станува збор за есеи. Всушност, на сите приложени текстови заедничка им е кратката форма, различните теми забележани како лични рефлексии и цитати.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Никола Груевски
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2023
Број на страници568
Димензија23cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara F. Walter
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Heather Cox Richardson
1.199 МКД
19,40 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB