Десеттиот увид
Култура

Десеттиот увид

Шифра на артикл: 001018
Баркод: 9789989326653
Код на производителот: 1018
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога Дјејмс Редфилд го напиша Целестинско пророштво и десеттиот увид, започна да ја објаснува новата духовна визија на милиони луѓе ширум светот. читајќи ја книгата дознавате дека еден од древните перуански ракописи е исчезнат. Иако малку луѓе од Западот се свесни за неговото постоење, а владата настојува да го сокрие, овој скапоцен ракопис содржи голема тајна: човечкиот род треба да ги сфати десетте Увиди и времето кога ќе влеземе во ерата на вистинската духовна свесност. За да го пронајдете ракописот треба да отпатувате на Андите. Кога ќе ви се открие последниот од деветте Увиди ќе добиете нова слика за човечкиот жживот и позитивната визија - како да ја спасиме планетата, нејзините суштества и нејзината убавина. Продолжение на Целестинското пророштво со визија за понатамошни авантури.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Џејмс Ретфилд
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници223

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB