Повторно откривање на животот : будење во реалноста
Издавачки центар ТРИ

Повторно откривање на животот : будење во реалноста

Шифра на артикл: 001315
Код на производителот: 1315
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Многу ретко се појавува книга што може вистински да ви го промени жживотот. А Повторно откривање на жживотот е една од нив. Ентони де Мело е еден од најголемите духовни автори на ЏЏ век чие учење го обиколи светот. Повторно откривање на жживотот е неговото последно дело, напишано според предавањето што го одржал само неколку месеци пред смртта. Во него тој ни укажува како да ја спознаеме подлабоката смисла на жживотот и да најдеме едноставни решенија што ќе нè ослободат од негативните чувства – осаменост, гнев, тага или депресија. Со други зборови, Де Мело ни нуди нов светоглед што ќе ни го преобрази жживотот. Повторно откривање на жживотот е еднакво безвременска и сочувствена книга како и класиката Будење. Книга што ќе ве направи свесни за убавините на човечкото постоење и ќе ве научи да ги гледате насекаде околу себе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Ентони де Мело
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници103

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB