Моќта на сегашниот миг : водач за духовно просветлување
Издавачки центар ТРИ

Моќта на сегашниот миг : водач за духовно просветлување

Шифра на артикл: 002593
Баркод: 9786082300306
Код на производителот: 2593
Автор: Екарт Тол
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Претворајќи го апстрактното во конкретно, Тол ни нуди една поинаква филозофија на жживотот, која преку длабоката преобразба и внатрешното себе-преиспитување, ќе доведе до целосна промена на начинот на кој размислуваме. Овој своевиден духовен учител, со своите зборови нè подучува како да ги наслушнеме гласовите на своето емоционално битие, како да дојдеме до спознание за тоа кои навистина сме и како да достигнеме ослободување на сопствениот ум. Неговата техника на самопомагање на крајот резултира со чувство на мир, и што е најважно, задоволство со себе, со сопствениот жживот, без страв од иднината, без копнеж по минатото, живеејќи го докрај, сегашниот миг. „Една од најмоќните книги што биле напишани со години наназад. Секоја реченица одекнува со вистина и сила.“ Дипак чопра.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Екарт Тол
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB