Разговори со Бога : еден необичен дијалог 2
Издавачки центар ТРИ

Разговори со Бога : еден необичен дијалог 2

Шифра на артикл: 005461
Баркод: 9786082305912
Код на производителот: 5461
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нил Доналд Волш еден ден седнал со пенкало во рака и со тешки прашања во своето срcе. Додека ги пишувал своите прашања упатени кон Бога, сфатил дека Бог ги одговара - директно - преку неговото пенкало. А резултот бил серија духовни, провокативни и длабоки книги кои ги сменија жживотите на cхитателите низ светот. ќРазговори со Бога - Книга втора е втора во низата од три книги на разговори со Бога, кои траеја повеќе од пет години и кои се одвиваат се до денешен ден. Во неа дијалогот се проширува справувајќи се со поглобални теми за геополитиcхкиот и метафизиcхкиот жживот на планетата, како и предизвиcите со кои се сооcхува светот. Во оваа книга Волш ја пренесува пораката со која Бог ни нуди пресврт на нашата планетач соcијални, сексуални, образовни, политички, стопански и теолошки промени какви што досега немаме видено, а ретко сме ги и замислувале. Можеме ли навистина да изградиме таков свет?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Нил Доналд Волш
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници263

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB