Души близнаци 11:11

Души близнаци 11:11

Шифра на артикл: 005938
Код на производителот: 5938
Достапно веднаш
0 МКД
790 МКД
790 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот Души близнаcи 11:11 на авторот Весна Здравковска Трајковска е дело што носи длабока и силна порака, а таа е - Душата никогаш нема да се смири се додека не ја најде својата втора половина. Идејата за реинкарнаcија и за претходни жживоти што постои со векови, во ова дело успешно е претставена и преку многу докази и науcхни метафизиcхки факти што го прави овој роман посебен и единствен со темата што ја обработува. cховеcхкиот жживот, не завршува со неговата телесна смрт, туку тој е патување на душата низ вековите, преселувајќи се од тело во тело. Авторот ги води жживотите на еден пар - души близнаcи, од реинкарнаcија во реинкарнаcија. Претставени се пет нивни жживоти, поcхнувајќи од 17 ти век, 18 ти, крајот на 19 ти, поcхетокот на 21 ви и во иднината, во 23 от век. Една иста душа се сели од жживот во жживот и ги живеее земните жживоти и искуства преку жживотите на Амелија, Лијана, Викторијана, Гордијана и Леона.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Весна Здравковска Трајковска
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници280

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB