Размислувај како монах
Издавачки центар ТРИ

Размислувај како монах

Шифра на артикл: 042830
ISBN: 9786084892465
Код на производителот: 42830
Автор: Џеј Шети
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Да размислуваш како монах значи да размислуваш како најуспешниот и највлијателниот мудрец на денешницата! Додека растел во околина полна со сомнежи за неговиот успех, одбрал да ја следи сопствената извонредна интуиција, па наместо да присуствува на свеченоста за дипломирањето на факултетот, заминал во Индија за да стане монах. По тригодишна неуморна потрага по себеси, додека им помагал на сите околу него, го напушта монашкиот живот со цел глобално да ја рашири својата мудрост. И успева во тоа! Видеата на неговиот видеоканал, лансиран во 2016 година, имаат над 4 милијарди прегледи. Ова го прави еден од најгледаните луѓе на интернет во целиот свет. Супермоќта на Џеј Шети не е само во тоа што успеал да го разбуди монахот во себе, туку и во тоа што својата мудрост ја прави достапна за секого. Неговата незаменлива книга-водич „Размислувај како монах“ ќе ги подготви сите храбри луѓе да ги истражат длабочините на својата душа и да му подарат на светот сè убаво што спие неоткриено во нив
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Џеј Шети
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници318

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB