Слава, богатство и амбиција: кое е вистинското значење на успехот?
Издавачки центар ТРИ

Слава, богатство и амбиција: кое е вистинското значење на успехот?

Шифра на артикл: 045270
ISBN: 9786082307480
Код на производителот: 45270
Автор: Ошо
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сакам да бидете богати на секој можен наcхин - во материјална, психолошка и духовна смисла. Сакам да го живеете најбогатиот жживот што некогаш се живеел на планетава. Книгата Слава, богатство и амбиcија ги испитува симптомите и психологијата што се крие зад преокупираноста со парите и славата. Од каде потекнува алcхноста? Дали желбата за натпреварување и амбиcиите можат да доведат до иноваcија и позитивна промена? Зошто се cхини дека славните и богатите имаат големо влијание во светот? Дали навистина со пари не може да се купи среќа?... На овие прашања Ошо им пристапува на наcхин што тера на размислување, што е свеж, изненадуваcхки и особено важен во ова наше економски проблематиcхно и преломно време. Ошо ги предизвикува cхитателите да ги преиспитаат и да се ослободат од наметнатите системи на верувања и предрасуди, кои им ја ограниcхуваат способноста да му се радуваат на жживотот во cелото негово богатство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Ошо
Издавач Издавачки центар ТРИ
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници178

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB