Математика за петто одделение : прирачник за наставници
Арс Ламина

Математика за петто одделение : прирачник за наставници

Шифра на артикл: 001857
Баркод: 9786082472195
Код на производителот: 1857
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој прирачник претставува важна поддршка на програмата по математика за основно образование и е темелен и богат водич за наставниците, со цел да ги надополни и да ги дообјасни составните делови на програмата по математика, според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембридј. Прирачникот содржи листи на потребни ресурси, предлог-активности за умствено загревање, мноштво идеи за реализирање на наставните цели, сугестии за практични активности и поврзување со активностите во учебниците и работните тетратки. Математика за основно образование од Карен Морисон е интернационално издание напишано во универзален контекст, а е приспособено за употреба во нашето образование, според наставната програма од Меѓународниот центар за испити на Кембридј. Таа претставува прогресивна програма која развива севкупно разбирање на математиката, почнувајќи од најраните години, давајќи им можност на децата да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како са
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прирачници
Автор Карен Морисон
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници128

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.17 MB