Природни науки : прирачник за наставници : 1 одделение
Арс Ламина

Природни науки : прирачник за наставници : 1 одделение

Шифра на артикл: 001861
Баркод: 9786082298597
Код на производителот: 1861
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Прирачник за наставници Природни науки за 1 одделение Овој прирачник претставува важна поддршка на програмата по природни науки за основно образование и е темелен и богат водич за наставниците, со цел да ги надополни и да ги дообјасни составните делови на програмата по природни науки, според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембридј (Цамбридге Интернатионал Еxаминатион). Прирачникот содржи листи на потребни ресурси, речник на нови поими за усвојување, мноштво идеи за реализирање на наставните цели, сугестии за практични активности и поврзување со активностите во учебниците, работните тетратки и читанките. Серијалот Природни науки за основно образование на Арс Ламина – публикации претставува дел од една сеопфатна програма, лесна за користење, што вклучува богато илустрирани учебници, корисни работни тетратки, како и дополнителни прирачници за наставниците и научни читанки за учениците, за секое одделение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прирачници
Автор Ентони Расел
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.17 MB