Општество 1: вежбанка
Арс Ламина

Општество 1: вежбанка

Шифра на артикл: 000087
Баркод: 9786082474687
Код на производителот: 87
Достапно веднаш
0 МКД
210 МКД
210 МКД
3,40 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по предметот ОПШТЕСТВО за прво одделение во основното деветгодишно образование е создадена според програмата за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието на Р.Северна Македонија и ги покрива сите општи и конкретни цели од неа. Таа има цел да му помогне на наставникот за поефикасна реализација на наставните цели, а на ученикот низ игра и активности полесно да ги совлада содржините предвидени со програмата!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прво одделение
Автор М-р Драгослава Војницалиевска-Ингилизовска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 210 МКД
3,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB