Математика 1 : збирка задачи со игри и активности
Арс Ламина

Математика 1 : збирка задачи со игри и активности

Шифра на артикл: 000470
ISBN: 9786082475578
Код на производителот: 470
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга преставува збирка од задачи, игри и активности по математика изготвени според програмата на МеЌународниот центар за испити на Кембриx, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија. Содрините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата моност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици. Збирката преставува вана компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содрани работните тетратки (прв, втор и трет дел), прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прво одделение
Автор Билјана Стојоска-Златков
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници112

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
90 МКД
1,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB