Математика 1: Вежбанка по математика за прво одделение
Арс Ламина

Математика 1: Вежбанка по математика за прво одделение

Шифра на артикл: 052053
Код на производителот: 52053
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
одделение. Содржините во вежбанките се во согласност со поставените стандарди во наставните програми. Преку активностите и вежбите се овозможува учење преку игра, а воедно се развива логичкото размислување и решавање проблемски ситуации.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прво одделение
Автор Слаѓана Јакимовиќ, Ирена Богданоска, Билјана Стојоска - Златков,
Издавач Арс Ламина
Возраст 5+ години
Училишна година Прво одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници84

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
90 МКД
1,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB