Солфеж 1 за основно музичко образование [Печатени музикалии]
Арс Ламина

Солфеж 1 за основно музичко образование [Печатени музикалии]

Шифра на артикл: 001194
Баркод: 9786082591483
Код на производителот: 1194
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
СОЛФЕж 1 од Благој Цанев и Татјана Цанева претставува учебно помагало наменето за изучување на предметот Солфеж со елементарна теорија на музиката, во почетните одделенија, односно во првиот образовен период од основното музичко образование. Содржините во учебникот методолошки се поделени во шест дела: основно теоретско описменување (запознавање со најнеопходните музичко-теоретски елементи), бројалки (запознавање со основните метар и такт), запознавање со тоновите (со постепено функционално оформување во рамките на дурската скала), потоа прво и второ утврдување на тоновите (преку мелодиски движења и скокови) и солфежно унапредување (запознавање со преттакт, замав, четвртина со точка, синкопа, контртан, триола, динамика, темпо и со бас клуч, како и вежби во тоналитетите а-молл, Г-дур, е-молл, Ф-дур и д-молл).
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прво одделение
Автор Благој Цанев, Татјана Цанева
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници146

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 210 МКД
3,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB