Општество 1: вежбанка
Арс Ламина

Општество 1: вежбанка

Шифра на артикл: 047258
Баркод: 9786082671154
Код на производителот: 47258
Достапно веднаш
0 МКД
210 МКД
210 МКД
3,40 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по предметот ОПШТЕСТВО за прво одделение во основното деветгодишно образование е создадена според новата програма за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Таа има цел да му помогне на наставникот за поефикасна реализација на наставните содржини, а на ученикот, низ игра и активности, полесно да ги постигне очекуваните резултати поставени во програмата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прво одделение
Автор Татјана Нечевска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 90 МКД
1,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB