Зошто мажите не слушаат, а жените не знаат да читаат мапи : на кој начин сме различни и што може да се стори со тоа
Издавачки центар ТРИ

Зошто мажите не слушаат, а жените не знаат да читаат мапи : на кој начин сме различни и што може да се стори со тоа

Шифра на артикл: 001182
Баркод: 9786082303147
Код на производителот: 1182
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сте посакале ли некогаш да постои прирачник за употреба на вашиот партнер? Овој светски бестселер е одговорот на сите прашања што ве мачеле во врска со спротивниот пол!На своето тригодишно патување низ светот, Барбара и Алан Пиз собраа драматични сознанија што ги преточија во оваа нова, контроверзна книга за половите разлики. Низ најновите истражувања за умот, проучувања на еволуциската биологија, анализи на психолозите, разгледување на општествените промени и, во меѓувреме, додевајќи им на мештаните, тие ни ги откриваат разликите во начинот на кој размислуваат и комуницираат мажите и жените.Резултатот е понекогаш шокантен, честопати урнебесно смешен, но секогаш поучен увид во тоа каде е повлечена борбжената линија меѓу половите. Зошто токму таму и како да ја надминеме? Прочитајте ја оваа книга и – конечно! – разберете зошто мажите не слушаат, а жените не знаат да читаат мапи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Барбара и Алан Пиз
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници299

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
Цена 430 МКД
6,96 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB