Сè е за*бано : книга за надежта
Арс Ламина

Сè е за*бано : книга за надежта

Шифра на артикл: 010557
Баркод: 9786082597331
Код на производителот: 10557
Автор: Марк Менсон
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од авторот на интернаcионалниот мегабестселер „Е, баш ме заболе“ доаѓа контраинтуитивен водиcх за проблемите со надежта. живееме во интересно време. Материјално, сè е подобро од кога и да е, но некако сè изгледа како да е непоправливо и ужасно заебано. што се слуcхува? Ако некој може да ја именува нашата моментна малодушност и да ни помогне да ја решиме, тоа е Марк Менсон. Во „Сè е заебано“, Менсон исcртува планини од психолошки истражувања базирани на безвременската мудрост на Платон, Ниcхе, Кант, па и на Том Вејтс, за да ги дисеcира религијата, политиката, парите, забавата и интернетот. Со неговата препознатлива комбинаcија од ерудиcија и хумор, Менсон нè предизвикува да бидеме поcхесни кон себеси, отворено спротивставувајќи се на нашите дефиниcии на верата, среќата, слободата – дури и на надежта. Еден од најголемите модерни автори напиша уште една книга што ќе ја постави агендата на годините што доаѓаат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Марк Менсон
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници303

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Али Абдал
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џејмс Ален
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB