Човекот и неговите симболи
Издавачки центар ТРИ

Човекот и неговите симболи

Шифра на артикл: 045321
Баркод: 9786082307459
Код на производителот: 45321
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Непротолкуваниот сон е како неотворено писмо. Современиот човек е слеп пред фактот дека сè што е рационално е овозможено од моќта на несвесното, кое е навидум надвор од неговата контрола. Оваа книга ја покажува функцијата на соновите, нивното психолошко значење во секојдневните искуства и симболичното значење на уметноста. Повеќе од 500 илустрации го комплетираат текстот и го прават неповторлив. Карл Густав Јунг е еден од најголемите психијатри на сите времиња и еден од највлијателните современи мислители. Неговата цел, а и целта на оваа книга, е да ни помогне да се спознаеме себеси преку декодирање на пораките на несвесното. На тој начин секој може да проникне во нивната смисла и да ја искористи за приближување до идеалот на исполнет и среќен живот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Карл Густав Јунг
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници320

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
Цена 430 МКД
6,96 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB