Како да стекнете квалитетни односи, доверба и влијание кај луѓето
Издавачки центар ТРИ

Како да стекнете квалитетни односи, доверба и влијание кај луѓето

Шифра на артикл: 045767
ISBN: 9786082307664
Код на производителот: 45767
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
5,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Некои луѓе зрачат со магнетна моќ. Како да имаат во себе нешто што другите не можат да го одбијат. Дали би сакале и вие да стекнете таква привлечна моќ? Постојат природно харизматични луѓе што ги красат квалитети на кои им се восхитуваме, како благородност, великодушност, срдечност, голема сочувственост, услужливост и оптимизам. Овие одлики лесно можете да ги стекнете ако одвоите време и малку напор да ги развиете и ако совладате определени техники. Меѓу вештините што ќе ги научите на овие страници се следниве: • Како да станете харизматична личност • Како да стекнете нови пријателства и да ги задржите старите • Како да им влијаете на луѓето со кои комуницирате создавајќи атмосфера на соработка и колегијалност • Како да изградите доверба • Како да ги процените и разберете другите за да можете да се однесувате поефективно со нив • Како да постапите и како да реагирате кога се конфронтирате со тешки луѓе • Како љубезно да не се согласите со нешто или некого...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Дејл Карнеги
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници202

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB