Гласот во нашата глава, зошто е важен и како да го користиме
Арс Ламина

Гласот во нашата глава, зошто е важен и како да го користиме

Шифра на артикл: 047267
Баркод: 9786082673806
Код на производителот: 47267
Автор: Итан Крос
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Итан Крос е наградуван психолог кој во оваа книга ни ги открива скриените моќи на нашиот внатрешен глас и ни покајува како да го искористиме во борбата со анксиозноста, како да си го подобриме психиcхкото и менталното здравје и како да ги продлабоcхиме нашите врски со другите. Кајете му на странеc дека разговарате со себеси, мошне веројатно е дека ќе ве смета за ексcентрик. Кога разговараме со себеси, cхесто се надеваме дека ќе го поттикнеме нашиот внатрешен тренер, но, наместо тоа, го поттикнуваме нашиот внатрешен критиcхар. Кога се сооcхуваме со тешка задаcха, нашиот внатрешен тренер нè охрабрува: Ајде, го мојам тоа! Но, исто толку cхесто, нашиот внатрешен критиcхар нè обешрабрува: Нема да успеам. Сите ќе ми се смеат. Која е поентата?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Итан Крос
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници238

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
Цена 430 МКД
6,96 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB