Вештина на говорот

Вештина на говорот

Шифра на артикл: 094206
ISBN: 9786082013886
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овде ќе ги дознаете психолошките основи на говорот – уметноста за создавање лично обраќање кон вашите слушатели. Книгата целосно ќе ја комплетира основата на вашето проучување на говорот. Завладејте со знаењето и ќе бидете совршен говорник. Ќе дознаете и за физичките основи на говорот, коректното и ефикасно ползување на зборовите, како и за општата психологија на говорот. Сега можете да започнете со практично ползување на говорот!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Фредерик Лоук Хо
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници92
Димензија21cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
Sačuvano u omiljne
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
Sačuvano u omiljne
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
Sačuvano u omiljne
224 МКД
3,62 EUR
Заштеда 20%
280 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB