Фрустрација: бесцелно однесување

Фрустрација: бесцелно однесување

Шифра на артикл: 094219
ISBN: 9786082014371
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова е книга со порака, порака која е наведена во насловот и честопати низ целата книга. Ќе научите како да ги смирите своите фрустрации и како да го замените своето фрустрирачко однесување со мотивирачко и со позитивно дејствување. Освен ова, ќе прочитате и за психолошките концепти на мотивацијата, проблемите со однесувањата кај децата, наградата и казната во социјализацијата, методот за контрола во однесувањето и др. Ќе бидете инспирирани да го замените бесцелното однесување со суштински промени со кои ќе станете најдобра верзија на себе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Норман Р. Ф. Мајер
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници164
Димензија21cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
Sačuvano u omiljne
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
Sačuvano u omiljne
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
Sačuvano u omiljne
224 МКД
3,62 EUR
Заштеда 20%
280 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB