Психологија на детето: Воспитување на децата
Ѓурѓа

Психологија на детето: Воспитување на децата

Шифра на артикл: 096306
ISBN: 978-608-201-283-4
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Индивидуалната психологија детално се занимава со детската психологија, колку поради значењето на ова подрачје, толку и поради дополнителните заклучоци за карактерните особености и начините на однесување на возрасните. Наспроти другите психолошки начини на објаснување, индивидуалната психологија не го толерира јазот помеѓу теоријата и практиката. Таа се потпира врз целоста на личноста и, како наука, ја има предвид динамичната борба на личноста за отворање на можности за нејзиниот развој. Посматрано од ова гледиште, практичното сознание е веќе практично знаење, бидејќи сознанието се гради низ грешки и заблуди, па секој кој го има тоа сознание – психолог, родител, пријател или самата индивидуа – веднаш ја забележува можност за негова практична примена во насочувањето на одредената личност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Алфред Адлер
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници204

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
430 МКД
6,96 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB