Здравиот разум
Ѓурѓа

Здравиот разум

Шифра на артикл: 096316
ISBN: 978-608-201-512-5
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Oној што со поддршка на здравиот разум ќе успее да владее со себе, може без ароганција да го пресмета часот кога ќе завладее со умовите на другите. Сега и вие можете да имате корист од учењата на овој голем шогун. Тие се мудроста на јапонскиот воин за современиот свет. Во Здравиот разум ќе научите дека тој е атрибут кој успешно ќе ве понесе низ животните дилеми, и е квалитет кој мора да се развие за да се искористи до неговата целосна практична вредност. Здравиот разум е суштинско четиво за секој што талка низ современите граѓански боишта на бизнисот, политиката или општеството воопшто. И без разлика колку се стари неговите упатства, тие се, несомнено, применливи и денес. Ќе ви помогнат да го фокусирате умот, да ја усовршите перцепцијата, да ја користите моќта на расудувањето и да вежбате самодоверба и контрола. Здравиот разум е наука. Според Јоритомо, тој не се развива и не цвета сам од себе, природно, во умовите на луѓето, туку тој бара да биде негуван, а уметноста на резонирање се постигнува исто како и сите други способности кои се потребни за изградба на морална рамнотежа. Со тоа ќе ги гледате работите онакви какви што се и ќе ги правите работите како што треба.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Јоритомо Таши
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници162
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
430 МКД
6,96 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB