Цик Цак Ку Ку

Цик Цак Ку Ку

Шифра на артикл: 093709
ISBN: 9786082436791
Автор: Илиески Жан
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Малечката и болежлива Пилар ги воведува своите родители во нејзината игра. Секоја вечер го набљудуваат чудното цик-цак движење на семејството туристи од Германија по стрмнината наспроти нивниот дом на Тенерифе. Ова го инспирира нејзиниот татко да го напише романот „Третата карпа“ за „семејството туристи кое живее на сртот“. Приказната завршува со случајната смрт на едно од децата на туристите. Четиричлено семејството од Берлин престојува еден месец на Канарските Острови. Таткото е писател, воодушевено го опишува канарскиот пејзаж, архитектурата на Тенерифе, „куќата во долината, каде што живее малечката Пилар“. Навистина постојат двајца писатели и две нарации или сето тоа е фрагментиран внатрешен разговор на една личност? Кој пишува и за кого, и дали воопшто некој пишува? Од една страна е љубовта која се прелева (полиаморност) и силата на животот која неуморно се пробива низ најтесните процепи на океанот мртва природа околу нас. Од другата страна, постојаното демнење на смртта, ко
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Илиески Жан
Јазик Македонски
Број на страници191

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Шалер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Бет Моран
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Фиона Валпи
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
700 МКД
11,33 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Болава Ана
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rebecca Serle
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Akwaeke Emezi
899 МКД
14,55 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB