Моето здравје: играј, учи, расти
Тримакс

Моето здравје: играј, учи, расти

Шифра на артикл: 007527
ISBN: 9786082042718
Код на производителот: 7527
Достапно веднаш
0 МКД
295 МКД
295 МКД
4,77 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Здравјето е најважно за секој човек. Кога здравјето е одлично човекот може да го планира својот живот, своите активности. Може да учи, да игра, да спортува, да патува, да ужива во својот живот. Токму оваа енциклопедија е намената за сите ученици, па и нивните родители каде на еден интересен начин преку кратки раскази, илустрации, занимливости и научни факти посочува како да се чува здравјето. Преку содржините во оваа енциклопедија ќе се запознаете кој е здравиот начин на живот, како да го негувате и одржувате доброто здравје, со најчестите заболувања во ова поднебје, како да се спречат, со последиците од нив и можните начини за нивно лекување. Учениците ќе го надополнат своето знаење за своето здравје и како да се грижат за него. На крај ќе завршам со оваа латинска изрека, која е многу стара и мудра. ВО ЗДРАВО ТЕЛО, ЗДРАВ ДУХ!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски енциклопедии и атласи
Автор Жаклина Ристовска
Издавач Тримакс
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2019
Број на страници48
Димензија29 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : DK
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Helen Murray
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steve Setford
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB