Ден и ноќ во шумата
Тримакс

Ден и ноќ во шумата

Шифра на артикл: 007666
ISBN: 9786082042770
Код на производителот: 7666
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
5,34 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Појди на возбудливо патување низ шумите во светот и научи за сите фасцинантни животни кои живеат во нив дење! Но, твоето задоволство не завршува тука – ќе откриеш цел еден нов свет на ноќни животни кои се појавуваат по стемнувањето! На оваа истражувачка експедиција низ четири различни вида шуми – и дење и ноќе – ќе се соочиш со чудесни птици, ѕверови, змии, гуштери и инсекти кои живеат во шумите. Прекрасно опремена и илустрирана, а напишана за љубителите на природата од сите возрасти, книгата „Ден и ноќ во шумата“ е единствено патување со отворени очи внатре во едно од најинтригантните живеалишта на Земјата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски енциклопедии и атласи
Автор Сузан и Питер Берит
Издавач Тримакс
Повез Тврд повез
Година на објавување2019
Број на страници38
Димензија31cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : DK
Цена 1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Catherine Saunders
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Marc Martin
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Helen Murray
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steve Setford
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
Цена 499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.16 MB