Општество 3: вежбанка
Арс Ламина

Општество 3: вежбанка

Шифра на артикл: 000089
ISBN: 9786082474700
Код на производителот: 89
Достапно веднаш
0 МКД
210 МКД
210 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по предметот Општество за трето одделение во основното деветгодишно образование е создадена според програмата за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието на Р. Северна Македонија и ги покрива сите општи и конкретни цели од неа. Таа има цел да му помогне на наставникот за поефикасна реализација на наставните цели, а на ученикот низ игра и активности полесно да ги совлада содржините предвидени со програмата
Карактеристика Вредност
Kатегорија Трето одделение
Автор М-р Татјана Неческа
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.2 MB